کیف پول موبایلی برای ارزهای دیجیتال

احتمالا می دانید که برای ذخیره ارز دیجیتال خود در یک جای امن که بر روی صرافی نیست به کیف پول نیاز دارید. اکنون می خواهیم به استفاده از کیف پول های موبایلی برای ذخیره ارزهای دیجیتال  بپردازیم.

کارایی کیف پول موبایلی چیست؟

با سایت دنیای مدرن همراهی کنید

کیف پول های موبایلی روشی برای نگه داری امن دارایی های دیجیتال هستند و در تمامی مواقع می توان به آن ها دسترسی داشت.

احتمالا همواره گوشی موبایل خود را در دست دارید پس چرا از آن برای نگه داری و دسترسی به ارز دیجیتال خود استفاده نکنید؟ در ادامه می خوانیم که چگونه کیف پول های موبایلی را راه اندازی و از آن ها استفاده کنیم.

کیف پول های موبایلی چه هستند؟

کیف پول های موبایلی از این جهت که روشی برای ذخیره ارز دیجیتال بدون نیاز به نگه داری آن بر روی یک صرافی می باشند شباهت زیادی به کیف پول های نرم افزاری دارند.

با این وجود کیف پول های موبایلی در اصل ارز دیجیتال شما را ذخیره نمی کنند در عوض کلیدهای خصوصی و عمومی شما را ذخیره کرده و با بلاکچین های مختلفی در ارتباط هستند تا کاربران را قادر سازند ارز دیجیتال خود را ارسال و دریافت کرده و میزان موجودی خود را بررسی کنند.

اگر میخواهید از بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری استفاده کنید به یک کیف پول دیجیتال نیاز پیدا خواهید کرد اما درمورد نحوه کار آن ها سوء تفاهم هایی وجود دارد.

بر خلاف کیف پول های جیبی سنتی، کیف پول های دیجیتال ارز را ذخیره نمی کنند، در واقع ارزها در هیچ جایی ذخیره نشده و به صورت فیزیکی وجود ندارند

تمام چیزی که وجود دارد اطلاعات تراکنش های ذخیره شده بر روی بلاکچین هستند.

کیف پول های موبایلی شما را قادر می سازند این کارها را به راحتی انجام داده و با استفاده از آن ها تجربه دسترسی بسیار راحت به اطلاعات ارز دیجیتال را کسب کنید.

برای این که بتوانید ارزهای موجود در کیف پول خود را خرج کرده و سرمایه خود را قفل گشایی کنید باید از کلید خصوصی که سازگاری زیادی با آدرس عمومی که از طریق آن به ارز دیجیتال خود دسترسی پیدا می کنید دارد بهره ببرید.

اگر هر دو کلیدهای عمومی و خصوصی با آدرس عمومی سازگاری داشتند موجودی کیف پول دیجیتال شما افزایش خواهد یافت و مطابق این فرستندگان کاهش می یابند.

بنا بر این با استفاده از کیف پول های موبایلی دیگر نیازی به ثبت نام از طریق کامپیوتر نیست و تمامی ارز دیجیتالی که در بر دارید در یک قسمت از گوشی شما قرار خواهند گرفت.

مزایا و معایب کیف پول موبایلی

در مقایسه با سایر انواع کیف پولی که ارزهای دیجیتال  را نگه داری می کنند کیف پول های موبایلی مزایا و معایب کمی دارند که شما باید از آن ها پیش از تصمیم برای استفاده از کیف پول موبایلی آگاهی کسب کنید.

برای افرادی که همواره از هر کدام از ارزهای دیجیتال رایج استفاده می کنند، با آن ها قیمت اجناس را پرداخت کرده یا آن ها را به صورت رو در رو رد و بدل می کنند کیف پول موبایلی یک ابزار ضروری به شمار می آید.

کیف پول موبایلی همانند سایر برنامه هایی که در گوشی دارید اجرا می شود، کلیدهای خصوصی شما را ذخیره کرده و شما را قادر می سازد قیمت چیزها را مستقیما از طریق گوشی پرداخت کنید یعنی فرآیند پرداخت بسیار راحت و سریع صورت می گیرد.

از این گذشته برخی برنامه ها کاربران را قادر می سازند تا از ویژگی near feild communication یا ارتباط حوزه نزدیک بهره ببرند یعنی می توانند با گوشی خود به آرامی به دستگاه کارتخوان ضربه بزنند بدون این که نیازی به دادن هرگونه اطلاعات باشد.

این امر انتقال دارایی ها را بسیار آسان تر و کارآمدتر کرده، به هر فردی که از کیف پول موبایلی استفاده می کند هنگامی که دارایی های خود را به موقع انتقال می دهند امتیاز می بخشد.

با وجود این که کیف پول موبایلی راه حلی ساده برای نگه داری از ارز دیجیتال هستند اما بسیار مستعد حمله هکرها می باشند

از این گذشته ممکن است کنترل کیف پول خود را در صورتی که فردی به گوشی موبایل شما دسترسی پیدا کند از دست بدهید.

برنامه های کیف پول فراوانی درخور هر گوشی موبایل وجود دارد که می توانید به طور دلخواه از میان آن ها انتخاب کنید.

درحالی که برخی برنامه ها ویژگی هایی دارند که سایر برنامه ها از آن ها بی بهره هستند، تمامی کیف پول های موبایلی از ویژگی های یکسانی برخوردار هستند.

نحوه نصب و راه اندازی کیف پول موبایلی

  • مرحله 1: برنامه فروشگاه گوشی خود را باز کرده و برنامه کیف پول موبایلی را که مناسب شما است جستجو کنید
  • مرحله 2: برنامه را دانلود، نصب و راه اندازی کنید سپس قبل از تایید شرایط برنامه را مطالعه کنید
  • مرحله 3: با استفاده از یک راهنما که مرحله به مرحله نحوه استفاده از برنامه را به شما نشان دهد راحتتر می توانید آن را راه اندازی کنید. سپس از شما درخواست می شود یک کیف پول ایجاد کرده و نامی را برای آن تعیین کنید
  • مرحله 4: سپس یک پسورد قوی و مطمئن ایجاد و آن را تایید کنید.پسورد خود را به هیچ عنوان گم نکرده و با کسی به اشتراک نگذارید
  • مرحله 5: هنگامی که پسورد ساخته شد لازم است که از  آن پشتیبان گیری کرده، در یک جای امن آن را نگه داشته و به هیچ عنوان پسورد را گم یا اشتراک گذاری نکنید. اگر پسورد خود را از دست بدهید نمی توانید مجددا به کیف پول خود دسترسی پیدا کنید.

Leave a Reply